Do kryptosveta prichádza Paypal

Správa, ktorá sa rozšírila rýchlosťou svetla po celej kryptomenovej komunite. Paypal začne umožňovať kupovanie a predávanie Bitcoinu a iných kryptomien na svojej platforme, pričom od začiatku budúceho roka taktiež plánuje umožniť platenie kryptomenami vo viac ako 26 miliónoch obchodoch po celom svete. Je to správa hodná začiatku bullrunu?

Až 350 miliónov nových užívateľov

Iba dnes sa spoločnosť PayPal oficiálne vyjadrila, že umožní svojim používateľom nakupovať, predávať a držať kryptomeny na svojej platforme prostredníctvom vlastných online peňaženiek.

Najprv má ísť iba o kryptomeny Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash a Litecoin, pričom neskôr môže prísť aj ku implementovaniu ďalších.Rovnako plánuje táto spoločnosť aj umožniť platenie kryptomenami vo viac ako 26 miliónoch obchodoch po celom svete, avšak stať by sa tak malo najskôr začiatkom roku 2021.Tak ako pri iných sprostredkovateľoch takýchto služieb, akým je napríklad BitPay, obchodníci pri platbe kryptomenami neobdržia kryptomeny, ale fiat meny zamenené za kryptomenu v danom momente a za danú cenu. Stále totižto platí, že kryptomeny pre drvivú väčšinu obchodníkov nie sú ideálnym finančným nástrojom, keďže sú spojené s vysokou volatilitou.

Spojenie PayPalu a kryptomien pritom nie je úplnou novinkou. Rôzne klebety a neoficiálne informácie o vstupe Paypalu do tohto sektoru sa objavili už v prvej polovici tohto roku. Rovnako bol PayPal istý čas spojený aj s Librou od Facebooku (ktorá síce nie je kryptomenou) a pôsobil v tomto projekte od jeho začiatku. Avšak strach z regulácii a nezhody s víziou Libry donútili PayPal a množstvo iných spoločností aby z Libra Association odišli.

Paypal sa má týmto krokom pripravovať na digitálnu budúcnosť finančného sveta a platobných systémov, keďže okrem umožnenia držania a platenia kryptomeny spolupracuje s niekoľkými centrálnymi bankami. PayPal im má pomáhať s vývojom vhodnej digitálnej meny.

Ide skutočne o dobrú správu?

Samozrejme, že na prvý pohľad ide o výbornú novinku, z ktorej môže kryptomenový svet veľmi vyťažiť. Opäť sa do neho totižto zapojila ďalšia, veľká finančná spoločnosť, čo ukazuje, že kryptomeny sa jednoducho hýbu správnym smerom.

Na druhú stranu ale treba brať v úvahu to, že aktuálne PayPal sa stane iba ďalšou platformou, ktorá ponúkne najmä držanie kryptomien na svojich vlastných peňaženkách. Takže aj napriek tomu, že môže prilákať množstvo nových investorov do kryptosveta, pôjde iba o ďalšiu custodial spoločnosť, ktorá bude držať kryptomeny v ich mene. To sa zmení až po implementovaní možnosti nákupu a predaja pomocou kryptomien prostredníctvom PayPalu, avšak to v kryptomenovom svete robí hneď niekoľko spoločností.

Práve na tento fakt už poukazuje aj niekoľko kryptomenových fanúšikov, ktorí veria, že PayPal sa takto môže stať iba ďalšou centralizovanou spoločnosťou, ktorá bude spravovať kryptomeny pre svojich používateľov. To ale znamená, že v prípade problémov alebo rozhodnutia manažmentu spoločnosti, sú tieto kryptomeny v rukách PayPalu. Aj pri PayPale by tak platilo – not your keys, not your Bitcoins – čo by najmä pri nováčikoch mohlo predstavovať rôzne bezpečnostné nástrahy.

Zdroj: kryptotrejder.sk

Foto: coincentral.com