S novou verziou Litecoin Core klienta sa poplatky v sieti znížia až 10-násobne

So spustením nového klienta pre sieť LTC, Litecoin Core 0.17, sa očakáva až 10-násobné zníženie transakčných poplatkov. Tieto poplatky, ako aj pri iných kryptomenách,  v období ATH (All Time High) dosahovali relatívne vysoké čiastky. S novou verziou svojho klientského softvéru chce Litecoin predísť podobným nežiadúcim nárastom poplatkov.

Posielanie LTC, strieborného brata Bitcoinu, bude ešte lacnejšie. Vedúca vývojová skupina spoločnosti Litecoin Foundation, siedmej najcennejšej kryptomeny, oznámila, že ďalšie vydanie novej verzie klienta Litecoin Core 0.17 zníži sieťové poplatky až desaťnásobne. Tým sa zníži priemerný poplatok za transakciu na približne pol centu.

V príspevku, ktorý oznamuje zníženie poplatkov vývojári uviedli, že tento krok bol inšpirovaný udalosťami z konca roku 2017 a začiatku roku 2018. Vtedy dosiahol nie len Litecoin svoju historicky najvyššiu hodnotu — $375.29, ale aj poplatky, ktoré v tejto sieti poriadne narástli. Tie v danom období dosahovali výšku až$0.10, za jednu transakciu a dosiahli vrchol na úrovni viac ako $1. Ak si poviete, že to vôbec nie je veľa, pre LTC, ktorý si zakladá na lacných a rýchlych transakciách to predstavuje problém.

„S cieľom podporiť ďalšie osvojovanie a používanie Litecoinu si myslím, že zníženie poplatkov je viac než vítané,“ uviedol vo vyhlásení Litecoin Core Developer Adrian Gallagher. „Limity blokov nepresahujeme ani zďaleka a veľkosť celého LTC blockchainu na disku je pomerne malá (20 GB), v porovnaní s inými kryptomenami.“

Poplatky sú definované trhom, ale vývojári sa snažia prácu s poplatkami pre bežných používateľov čo najviac uľahčovať. Predvolene tento poplatok nastavili na minimum, to v súčasnosti predstavuje cenu 0.001 LTC / kB (čo predstavuje hodnotu spomínaného pol centu). Hoci je toto nastavenie možné manuálne zmeniť, nové vydanie klienta automaticky zníži predvolené poplatky pre každého, kto si aktualizuje svoj softvér na novú verziu.

Zdroj: kryptoportal.sk

Foto: bcfocus.com