Vo filme o podvode Onecoin bude hrať Kate Winslet

Ak vám dráma o OneCoine v súdnej sieni nestačí, čoskoro uvidíte na veľkom plátne, ako sa celá vec odohrala. Aj keď súd okolo Ponziho schémy OneCoin stále nezkončil, štúdio MGM o tomto podvode nakrúca film s hlavnou hviezdou Titanicu. Ako uvádza hollywoodsky magazín Deadline, držiteľka oscara Kate Winslet bude hrať a podieľať sa na produkcii Fake !, filmu založeného na zatiaľ nepublikovanej knihe Jen McAdam a Douglasa Thompsona.

Jen McAdam je jednou z obetí Ponziho schémy OneCoin a bude tiež producentom filmu. Fake! bude písať a režírovať Scott Z. Burns, ktorý režíroval politickú drámu The Report založenú na správe CIA o mučení po 11. septembri a napísal scenár k pandemickému filmu Nákaza z roku 2011, v ktorom si tiež zahrala Kate Winslet.

Spoločnosť OneCoin bola založená v roku 2014 Rujou Ignatov v Bulharsku. OneCoin nasledoval typickú štruktúru viacúrovňovej marketingovej schémy, ale s kryptomenou. Spoločnosť uvádzala, že OneCoin je ďalší Bitcoin, aj keď nebol podporený blockchainom. Cez niekoľko varovaní ľudí zasvätených do krypto priemyslu a vládnych agentúr bol OneCoin stále populárny a pestoval mentalitu “my vs. oni “.

Jen McAdam, ktorá založila podpornú skupinu pre obete OneCoin, povedala, že ona, jej priatelia a rodina investovali a stratili viac ako 250 000 eur, než sa dozvedela, že ich server nie je blockchain a nemôže vytvárať kryptomeny.

Ignatova bola 7. mája obvinená z podvodov na sieti, podvodov s cennými papiermi a prania špinavých peňazí, ale od roku 2017 ju nikto nevidel.  Jej brat Konstantin Ignatov, konateľ spoločnosti OneCoin, bol v marci obvinený z rovnakých podvodov. Konštantín sa už k obvineniu priznal a tiež súhlasil, že bude svedčiť proti svojej sestre. Hrozí mu až 90 rokov väzenia. Investori zažalovali spoločnosť OneCoin za podvod s údajnou stratou až 5 miliárd amerických dolárov.

Fake! nie je prvou tvorbou inšpirovanou Ponziho schémou OneCoin. Vo vývoji je aj televízny program založený na podcaste British Broadcasting Corporation (BBC) o Ruje Ignatov. “The Missing Cryptoqueen”, ktorý mapoval vzostup, pokles a zmiznutie Ignatovej, zaznamenal 3,5 milióna stiahnutí prvé za štyri mesiace od uvedenia podcastu.

Spoluzakladateľka Ponziho schémy sa teraz stane aj filmovou hviezdou. Láka vás pozrieť sa na film Fake! s Kate Winslet?

Zdroj: cryptosvet.cz

Foto: deadline.com