Zakladateľ Ethereum ukázal hodnotu svojej peňaženky. Prinútil ho k tomu Mr. Doom

VItalik Buterin, zakladateľ druhej najhodnotnejšej kryptomeny Ethereum (ETH), prezradil, že nikdy nevlastnil viac než 0,9% tejto digitálnej meny a ako dôkaz sa rozhodol zverejniť odkaz na svoju peňaženku.

Podľa údajov na peňaženke vlastní 365 003 ETH, čo predstavuje pri aktuálnej cene Ethereum približne 73 miliónov dolárov. Vitalik dodal, že má ešte ďalšie peňaženky, no na nich sa už nenachádza významnejšie množstvo ETH.

Zakladateľ kryptomeny, ktorej aktuálna hodnota je 200 dolárov, sa k tomuto kroku rozhodol na základe vyhlásenia amerického ekonóma a profesora New York Unversity Nouriela Roubiniho(poznáte ho aj pod prezývkou Mr.Doom, ktorú dostal za to, že predpovedal poslednú finančnú krízu), ktorý ho obvinil z toho, že vlastní významné množstvo Ethereum, vďaka čomu sa stal miliardárom a získal výraznú kontrolu nad celou kryptomenou. Tá sa tým stáva menej decentralizovaná. Taktiež ho obvinil z toho, že si spoločne s druhým zakladateľom Josephom Lubinom podvodne nechali množstvo ETH skôr, než ich sprístupnili verejnosti.

Nie je prvý, Lee to využil na skvelý predaj

Podobným obvineniam čelil minulý rok Charlie Lee, zakladateľ kryptomeny Litecoin, ktorý sa z toho dôvodu rozhodol všetky LTC, ktoré mal v držbe, predať. Urobil tak v čase, kedy bolo Litecoin na takmer svojich rekordných hodnotách a teda výborne zarobil. Jeho kritici si to doteraz vysvetľujú tým, že výrazný prepad hodnoty krypotmeny označovanej za “digitálne striebro” očakával a oznámením toho, že predal všetky svoje LTC, ho aj sám podporil. Investori sa taktiež obávali, že predajom svojich LTC opustí projekt, no to sa nestalo a Lee zotrval v úlohe šéfa celého projektu.

Zakladateľ Bitcoinu známy len pod pseudonymom Satoshi Nanakomoto má na svojej peňaženke približne milión BTC, no s touto hodnotou sa vôbec nehýbe a dodnes teda nie je známe, kto záhadným zakladateľom najznámejšej kryptomeny v skutočnosti je. Teórii o tajomnom autorovi Bitcoinu je mnoho, od Elona Muska, až do NSA.

Zdroj: kryptonovinky.sk

Foto: coinsquare.com