Bitmain spúšťa ťažobnú Godzillu v Texase

Čínsky ťažobný gigant Bitmain dnes oznámil, že spúšťa v Rockdale v Texase ťažobnú továreň, ktorú označuje ako najväčšiu na svete.

“Sme nadšení, že môžeme začať prevádzku tohto zariadenia, ktoré je významné pre globálne expanzné plány spoločnosti Bitmain. Stabilné a efektívne energetické zdroje v Texase sú zásadné pre nevyhnutný rozsah rastu pre priemysel ťažby kryptomeny, ” povedal Clinton Brown, vedúci projektu Rockdale Lead Project Manager pre Bitmain.

Čínsky hardwarový gigant spúšťa údajne najväčšie ťažobné zariadenie na svete. Je umiestnené na 33 000 akrovom mieste a v budúcnosti sa môže rozšíriť zo súčasných 25 MW až na kapacitu vyše 300 MW. Ťažobná spoločnosť spolupracuje s miestnym poskytovateľom hostingu a správy pre zariadenia DMG.

Kým Bitmain bude ťažiť kryptomenu, miestni obyvatelia si od projektu sľubujú rozvoj miestnej ekonomiky a tvorbu nových pracovných miest. Tých by podľa oznámenia malo 400. Spoločnosť tiež plánuje začatie vzdelávacích programov a školení o technológii blockchainu a ťažbe v texaskom okrese Rockdale.

Ťažba podporí miestnu ekonomiku

Celková investícia do už 3. továrne Bitmainu v USA má dosiahnuť výšky 500 miliónov dolárov v prvých 7 rokoch. Ako uviedol vedúci projektu Clinton Brown, spustenie zariadenia je “významné pre plány expanzie spoločnosti Bitmain.” John King, starosta Rockdale, k tomu dodal:

“Bitmain bude budúcnosťou pre vývoj nových priemyselných projektov v Rockdale v Texase. Sme nadšení, že môžeme spoločne budovať partnerstvá ”

Továreň na ťažbu kryptomien v Texase, ktorá bude dokončená pomocou novo vyvinutého konštrukčného patentu, chce využiť efektívne energetické zdroje v Texase. Bitmain pre svoju ťažobnú továreň nakupuje energiu priamo od “Rady elektrickej spoľahlivosti v Texase” (ERCOT), ktorá prevádzkuje miestnu elektrickú sieť.

Zdroj: kryptohodler.cz

Foto: mintdice.com