Holandsko bude používať technológiu meny IOTA

Vyzerá to tak, že IOTA- Internet of Things- si vo svete kryptomien pomaly ale isto vydobýja svoje miesto. A nemyslíme tým iba svoju 11. priečku na coinmarketcap. Holandsko totiž plánuje riešenie pre administratívu a právne dokumenty, založené na technológií IOTA blockchain (Tangle).

Holandsko ako priekopník vo svete kryptomien

Haarlem, hlavné mesto provincie North Holland, sa rozhodlo vyvíjať systém na právne a administratívne dokumenty, ktorý je inšpirovaný práve kryptomenou IOTA. Za týmto projektom stoja dve spoločnosti, ktoré sa budú starať o hladký priebeh celej operácie, a to XURUX a ICTU. Pýtate sa na využitie tejto technológie? Napríklad, každý obyvateľ bude schopný preukázať pomocou Blockchain, že je občanom Haarlemu.

Bas de Boer, iniciátor projektu sa vyjadril nasledovne:

„Obrazne povedané, všetko by mohlo byť spustené už od zajtra. Úlohou tejto technológie je pozdvihnúť verejnú sféru a zlepšiť spoločnosť ako takú.“

Výber určite nie je náhodný. Pomocou Tangle, technológie ktorá zastrešuje IOTU, sa zdá využitie tejto kryptomeny ideálne. Výhodou sú napríklad nulové transakčné poplatky alebo rýchlejšie prevody. Systém má taktiež schopnosť spracovať obrovské množstvo transakcií naraz. IOTA sa tiež otvorene prezentuje tým, že ponúka svoje schopnosti aj vládam. Zámer na jej využívanie teda v tomto roku určite ešte narastie.

Iní podporovatelia

Jednou z najväčších firiem, ktoré sa hlásia ku spolupráci s IOTA, je Bosch, a Bosch Venture Capital chce ešte zintenzívniť svoju kooperáciu s touto kryptomenou. Ich cieľom je vylepšiť danú technológiu natoľko, aby bola čo najskôr použiteľná napríklad práve pre Bosch. Medzi ďalších podporovateľov patria napríklad Deutsche Telekom, Microsoft a Fujitsu.

Zdroj: kryptomagazin.sk

Autor: Marek Feder

Leave a Reply