Pôvodne bola vymyslená ako vtip. Teraz však hodnota kryptomeny Dogecoin presiahla magickú hodnotu

Dogecoin, kryptomena vytvorená ako paródia a pomenovaná po slávnom meme obrázku šírenom po internete, presiahla trhovú hodnotu 1 miliardy dolárov

Správy o tom, že Dogecoinu sa v poslednom čase darí, priniesla spoločnosť CoinMarketCup. Jeho aktuálna trhová hodnota dosahuje 1,39 miliárd €, pričom cena za token dosahovala 0.008489 €. Za posledný mesiac teda vzrástla hodnota Dogecoinu o fantastických 400 %.

Paródia na kryptomenu s maskotom v podobe psa Shiba Inu

Dogecoin je príkladom altcoinov, teda alternatívnych kryptomien. Ide v podstate o digitálne peer-to-peer tokeny, ktoré sú odvodené od Bitcoinu. Samotný Dogecoin bol vytvorený v roku 2013 a za jeho maskota bol vybraný japonský pes Shiba Inu, pochádzajúci zo slávneho meme obrázku. Existuje niekoľko spôsobov, ako sa dostať k tejto zaujímavej kryptomene. Používatelia si ju môžu kúpiť na online burzách či dokonca ju môžu aj ťažiť.

Za rýchlym rastom je aj psychológia

Podľa Davea Chapmana, výkonného riaditeľa komodít a digitálneho obchodného domu Octagon Strategy v Hongkongu, je hlavnou príčinou parabolického zvyšovania cien alternatívnych kryptomien ich pôvodne nízka cena. Dve z najznámejších kryptomien, Bitcoin a Ethereum, sú považované za príliš drahé. Ide tiež tak trochu aj o psychológiu, keďže používatelia budú radšej vlastniť 2000 tokenov alternatívnej kryptomeny v hodnote 6000 € ako by mali vlastniť iba polovicu Bitcoinu v tej istej hodnote.

Zdroj: fontech.startitup.sk

Autor: Dávid Hrabčák

Leave a Reply