Slovenský film o kryptomenách mešká. Prečo a kedy príde?

Natočená už je „väčšina materiálu“. Nemajú ale peniaze.

Skupina nezávislých slovenských filmárov zverejnila detaily, ako napreduje príprava ich dokumentu Libertas. Film príde neskôr, než sa očakávalo, uviedli na Hackerskom kongrese HCPP 2019 v Prahe.

Hotový film mali podľa pôvodných plánov prezentovať už tento rok. Namiesto toho však účastníci videli len krátku ukážku. Nie je verejná, autori zatiaľ nemajú vysporiadané napríklad práva na použitú hudbu.

„Film mešká z viacerých dôvodov,“ vyjadril sa pre Živé.sk režisér filmu Boris Vereš. „Na nakrúcania si musíme zarobiť. To neznamená, že film bude nekvalitný, iba že to môže trochu dlhšie trvať. Stále hľadáme sponzorov a donorov, vďaka ktorým by sme film mohli rýchlejšie dokončiť a dostať medzi čo najviac ľudí.“

Podľa neho sa niektoré procesy pri nakrúcaní či postprodukcii urýchliť nedajú: „Nechceme dávať von niečo s čím nie sme stopercentne spokojní.“

Dodajme, že tvorcovia už majú podľa vlastných slov natočenú „väčšinu materiálu“. O obsahovej línii majú takisto jasný obraz. Pôjde o dokument a koláž príbehov ľudí z branže. Sústredia sa okrem kryptomien aj na kontext a vysvetlenie princípov súčasného finančného systému.

Zdroj: zive.aktuality.sk

Foto: libertasfilm.sk