Tether Gold: Tether spúšťa kryptomenu krytú zlatom

Tether, spoločnosť s rovnomenným stablecoinom, sa rozhodla vstúpiť aj do ďalších tradičných aktív. Stablecoin USDT tak teraz nebude jediným produktom, ale pridáva sa k nemu aj Tether Gold, teda kryptomena krytá zlatom.

Token XAU ₮ reprezentuje vlastníctvo jednej trojskej unce zlata. Teda zhruba 28 gramov. Záruky poskytuje spoločnost London Good Delivery. Samotná spoločnosť Tether tvrdí, že ide o jediný zlatom krytý token, ktorý garantuje priamu kontrolu nad fyzickým zlatom. Všetko dané zlato bude uložené v bezpečí vo Švajčiarsku.

Hoci nebolo zdieľané viac informácií o tom, ktorá banka bude ukladať zlaté prúty, spoločnosť tiež vo vyhlásení uviedla, že ide o prvý službu v rámci konkurencie, ktorá si neúčtuje žiadne poplatky za starostlivosť. Avšak poplatky budú účtované pri nakupovaní a užívaní tokenov.

Dva blockchainy, jeden token
Nový token bude pracovať ako s ERC-20 na sieti Ethereum, tak s TRC20 na sieti TRON. Užívatelia môžu preniesť svoje novo zakúpené tokeny do ktorejkoľvek Tether peňaženky.

Spolupráca prebieha aj s britskou spoločnosťou TG Commodities Limited, ktorá sa špecializuje na obchodovanie s cennými kovmi a ich rudou.

Spoločnosť napísala:

“… ponúka kombinované benefity fyzických a digitálnych aktív, odstraňuje problémy spojené s držaním zlata v tradičnom zmysle slova, ako je napríklad vysoká cena skladovanie a obtiažna prístupnosť.”

Zdroj: cryptosvet.cz

Foto: bitcoinexchangeguide.com