Únosci šéfa bitcoinovej burzy na Ukrajine pustili, zarobili balík

Kriminálnici sa údajne po medzinárodnej pozornosti vyľakali.

Uneseného manažéra bitcoinovej burzy Exmo v piatok pustili na slobodu. Obchodná platforma potvrdila, že poškodený neutrpel žiadne fyzické zranenia. Informoval o tom server BBC.

Pavel Lerner pracuje ako hlavný analytik. Kriminálnici sa ho zmocnili a odviezli na neznáme miesto v utorok, keď odchádzal z práce v ukrajinskom hlavnom meste.

„Pavel je v súčasnosti vo veľkom strese, preto v nadchádzajúcich dňoch neposkytne žiadne oficiálne vyjadrenia,“ uviedla burza v oficiálnom stanovisku a dodala, že zamestnanec nemal prístup k finančnému majetku na obchodnej platforme. Prípadom sa stále zaoberajú miestne bezpečnostné zložky.

Pomôcť mala medializácia
Stránka Cointelegraph.com s odvolaním sa na The Financial Times doplnila, že Lernera pustili po zaplatení výkupného vo výške viac ako jedného milióna dolárov (skoro 834-tisíc eur) v kryptomene, povedal pre ekonomické médium poradca ukrajinského ministra vnútra Anton Gerashchenko.

Podľa tamojších policajtov k prepusteniu odborníka na kryptomeny prispelo aj vyľakanie zločincov. Spôsobiť to mal záujem o prípad v zahraničí.

Exmo sa stala súčasne terčom DDoS útoku, ktorý spôsobil krátkodobú nedostupnosť služby.

Zdroj : zive.sk

Autor: Lukáš Kosno

Leave a Reply